Adventa laika dievkalpojumi Turaidas baznīcā

Mirkli pirms Ziemassvētkiem ir gada tumšākais laiks, kas īpašs ar mieru, pārdomām un klusumu. Šajā svētku gaidīšanas laikā no egļu zariem pītajā Adventa vainagā tiek dedzinātas četras sveces, pa vienai katras gaidīšanas nedēļas svētdienā. Luteriskajā baznīcā pirmā svece tiek dēvēta par pravieša sveci, simbolizējot cerību - Kristu, otrā ir Betlēmes svece, apzīmējot aicinājumu uz pestīšanu, trešā ir ganiņu svece – prieks, bet  ceturtā – eņģeļu svece jeb mīlestība.

Adventa laiks īpašs ar vēlēšanos būt saskaņā ar Dievu, sevi un pasauli, tas liek domāt par gaismas uzvaru pār tumsu, cerību un mūžīgo dzīvošanu.

Senajā Turaidas baznīcā, kas celta 1750. gadā un atrodas Turaidas muzejrezervāta teritorijā,  šajā laikā katru svētdienu notiks Adventa dievkalpojumi, kuros piedalīties aicināts ikviens, kas meklē gaismu un mieru sevī.

Adventa dievkalpojumu laiki Turaidas baznīcā:

30. novembrī plkst.11.00 7. decembrī plkst. 11.00 14. decembrī plkst. 11.00 21. decembrī plkst.11.00

Dievkalpojumus vadīs Turaidas evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Didzis Seržāns.

Pirms un pēc dievkalpojuma Turaidas baznīcā iespēja iepazīties ar ekspozīciju “Turaidas baznīcas un draudzes vēsture”.

Aktuāli, Jaunumi, Pasākumi