Turaidas muzejrezervātā uz pirmo sanāksmi pulcējās tikko izveidotā Latvijas Valsts simtgades svētku Radošā padome

Šodien, 19. decembrī, Turaidas muzejrezervātā uz pirmo sanāksmi pulcējās šī gada decembrī izveidotā Latvijas Valsts simtgades svētku Radošā padome. Tās uzdevums būs nodrošināt Latvijas Valsts simtgades svētku programmas satura izstrādi.

Viens no galvenajiem radošās padomes veidošanas pamatprincipiem ir iespējami pilnvērtīgs dažādu jomu aptvērums. Kultūras ministre Dace Melbārde uzsver, ka „Latvijas simtgades svinībām ir jābūt tautas svētkiem. Svarīgi, lai šo svētku programmas veidošanā, daloties ar savām idejām un domājot par to, ko dāvināt Latvijai simtgadē, iesaistītos visi Latvijas iedzīvotāji neatkarīgi no vecuma, dzimuma, izglītības, nodarbošanās, etniskās vai reliģiskās piederības. Svarīgi, lai cilvēki nebūtu vienaldzīgi neatkarīgi no tā, kāds ir viņu viedoklis.” Tāpēc arī radošās padomes sastāvā ietverti iespējami dažādu jomu pārstāvji, lai nodrošinātu daudzveidību simtgades svētku programmā, kā arī pieejamību jebkuram Latvijas iedzīvotājam. Radošās padomes sastāvs:

• Ivars Ijabs (Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Politikas zinātnes nodaļas asociētais profesors)
  • Uldis Leiterts (SIA „Infogr.am” līdzdibinātājs)
  • Asnāte Ziemele  (Latvijas Lauku tūrisma asociācijas „Lauku ceļotājs” valdes priekšsēdētāja)
  • Māra Zālīte (Dzejniece un dramaturģe)
  • Uģis Brikmanis (Pasākumu režisors)
  • Dāvis Sīmanis (Kinorežisors)
  • Juris Dambis (Nacionālās Kultūras padomes priekšsēdētājs)
  • Uģis Bratuškins (Valsts Kultūrkapitāla fonda padomes priekšsēdētājs)
  • Aiva Vīksna (Latvijas Darba devēju konfederācijas vice-prezidente)
  • Mārtiņš Kaprāns (Sociālās atmiņas pētniecības centra atbalsta biedrības vadītājs)
  • Inese Apse-Apsīte (Zīmolu ligzdas SIA „MATKA” vadītāja)
  • Daina Sirmā (Dzejniece, skolotāja)
  • Miķelis Baštiks (SIA „Asketic” mākslinieciskais direktors)
  • Pēteris Strautiņš (AS DNB bankas ekonomikas eksperts)
  • Sergejs Timofejevs (Dzejnieks, tekstgrupas „Orbīta” pārstāvis)
  • Madara Peipiņa (Iniciatīvu portāla „Manabalss.lv” vadītāja)
  • Rūta Dimanta (Fonda „Ziedot.lv” vadītāja)
  • Jānis Šipkēvics (Mūziķis)
  • Vita Jaunzeme (Lielās talkas kustības vadītāja, biedrības „Pēdas” valdes priekšsēdētāja)
  • Jeļena Matjakubova (Latvijas Krievu kultūras biedrības priekšsēdētāja)
  • Guntis Kuļikovskis (Rīgas Tehniskās universitātes doktorants, Robotikas kluba līdzdibinātājs)
  • Dmitrijs Trofimovs (Krievu studentu korporācijas „Fraternitas Arctica” seniors un uzņēmējs)
  • Inga Oliņa (Latvijas Nacionālā kultūras centra Mārketinga darba vadītāja)
  • Padomes sekretāre: Rita Dementjeva (Kultūras ministrijas Kultūrpolitikas departamenta Stratēģiskās plānošanas nodaļas eksperte)

Kultūras ministrija vēl aizvien aicina Latvijas Valsts simtgades svinību veidošanā iesaistīties ikvienu valsts iedzīvotāju, savas idejas iesniedzot īpašā Delfi.lv sadaļā. Idejas vēlams iesniegt līdz Ziemassvētkiem. Iesūtītās idejas uzsāks ideju bankas veidošanu. No tās tiks izvēlētas aizrautīgākās, kuras plāno iekļaut simtgades programmā.

Aktuāli, Jaunumi