Gatavojoties Mārtiņa Buclera 150. dzimšanas dienai

Līga Kreišmane un Gunārs Spīdainis

Šā gada 12. decembrī atzīmēsim latviešu fotogrāfijas pamatlicēja Mārtiņa  Buclera 150. dzimšanas dienu. Viņa dzīve daudzu gadu garumā saistīta ar Siguldu, kur M. Buclers 1897. gadā atvēra savu fotodarbnīcu.

Turaidas muzejrezervāts ir iecerējis izveidot izstādi par M. Bucleru un viņa devumu latviešu fotogrāfijas attīstībā. Ir uzsākti izstādes sagatavošanas darbi.  Lai iegūtu plašāku informāciju, izstādes autori – Krājuma nodaļas vadītāja, galvenā krājuma glabātāja Līga Kreišmane un fotodizaina speciālists Nauris Dainis devās uz Viesīti apmeklēt muzeja “Sēlija” filiāli – M. Buclera kabinetu. Muzejā viesus laipni uzņēma tā saimnieks Gunārs Spīdainis, iepazīstināja ar krājuma materiāliem un apkopoto informāciju par M. Buclera dzīves gājumu. Savstarpējās sarunās muzeju darbinieki dalījās iecerēs un plānos par sadarbību M. Buclera mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā.

Aktuāli, Jaunumi