Izdots katalogs “Turaidas pilī arheoloģiskajos izrakumos atrastās monētas. 2., 11.–19. gadsimts”

Tieši pirms 40 gadiem – 1976. gadā – tika uzsākta vērienīga Turaidas pilsdrupu arheoloģiskā izpēte, kuru organizēja Siguldas novadpētniecības muzejs (tagad – Turaidas muzejrezervāts) sadarbībā ar Latvijas Zinātņu akadēmijas Vēstures institūtu.

Turaidas arheoloģisko ekspedīciju 25 gadu garumā vadīja arheologs, vēstures zinātņu doktors un profesors Jānis Graudonis (1914-2005), bet vasarās darbos iesaistījās simtiem skolnieku un studentu.

Tika veikta izpēte gandrīz visā pils teritorijā, atklājot lībiešu koka pils un apdzīvotības liecības, precizējot mūra pils aprises un tās iedzīvotāju sadzīves detaļas.

Starp atrastajām senlietām  nozīmīga vieta ir monētām.

Livonijas viduslaiku sudraba šiliņi un feniņi, zviedru vara klipes un ēres, Lībekā kalts zelta dukāts, romiešu bronzas sestercijs,  poļu orti un boratniki – vairāk nekā 230 monētu detalizēti tagad ir aprakstītas muzeja krājuma katalogā “Turaidas pilī arheoloģiskajos  izrakumos atrastās  monētas. 2., 11.–19. gadsimts”, ko sastādījusi numismāte Dr.hist. Tatjana Berga.

Kataloga atvēršana notiks Turaidas muzejrezervātā svētku “Šodien Turaidas pils pieder bērniem – seno gadsimtu nauda” ietvaros 7. augustā plkst. 15.00.

Aktuāli, Jaunumi