Atzinība konkursā “Latvijas Būvniecības Gada balva 2016”

Šogad jau trešo reizi notika konkurss “Latvijas Būvniecības Gada balva”, kurā tika noskaidrotas Latvijas labākās būves un būvnieki 2016. gadā. Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī 6.martā svinīgā ceremonijā tika paziņoti balvu ieguvēji 10 nominācijās – Jaunbūve – sabiedriska ēka, Jaunbūve – dzīvojamā ēka, Restaurācija, Rekonstrukcija, Fasāžu renovācija, Publiskās ārtelpas objekts, Jauna inženierbūve/ infrastruktūras būve, Inženierbūvju/ infrastruktūras būvju rekonstrukcija, Ražotnes un loģistikas centri – jaunbūve vai modernizācija, Koka būve.

gada_balva_restauraacijaa

IMG_8564_sam

Turaidas muzejrezervāts piedalījās konkursā divās nominācijās “Restaurācija” un “Koka būve”, piesakot restaurēto objektu “Turaidas muzejrezervāta Šveices mājas klēts”. Sīvā konkurencē, izturot divas atlases kārtas, Turaidas muzejrezervāta Šveices mājas klēts pieteikums tika līdz finālam nominācijā “Restaurācija” kā viens no pretendentiem augstajam novērtējumam. Rezultātā saņemta Atzinība Turaidas muzejrezervāta Šveices mājas klēts restaurācijai par koka amatniecības tradīciju kopšanu un etnogrāfiskās būvniecības tehnoloģiju izmantošanu. Restaurācijas pasūtītājs “Īpaši aizsargājamais kultūras piemineklis – Turaidas muzejrezervāts”, projekta autors –“Arhitektes Ināras Caunītes birojs”, būvnieks SIA “BALGA”, būvuzraudzība “VNĪ”.

Nominācijā "Restaurācija" 1. vietu ieguva Ludzas Lielā Sinagoga.  Konkursa "Latvijas Būvniecības gada balva 2016" GRAND PRIX saņēma Rīgas Doms, Doma baznīcas un klostera ansamblis, Herdera laukums.

Konkurss “Latvijas Būvniecības Gada balva” ir žurnālu Latvijas Būvniecība un Latvijas Architektūra organizēts konkurss, sadarbojoties ar Ekonomikas ministriju, VARAM, Rīgas domes Īpašuma departamentu, Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju, biedrību Building Design and Construction Council, Latvijas Restauratoru biedrību, Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociāciju, Latvijas Amatniecības kameru, biedrību Zaļās mājas. Konkursu šogad atbalstīja "Technonicoll", "Pillar", "Thermowhite", "Peikko Latvija", "Condair". Visus konkursam pieteiktos objektus ir iespēja aplūkot izstādē Līvu laukumā Rīgā no 2017. gada 28. februāra līdz marta vidum.

Konkurss “Latvijas Būvniecības Gada balva 2016” ir vērienīgākais ēku konkurss Latvijā un vienīgais konkurss ar precīziem vērtēšanas kritērijiem, kas tiek attiecināti uz ēku būvkonstruktīvo drošību, arhitektonisko izteiksmību, materiālu un darbu izpildes kvalitāti, mikroklimatu, sociāli ekonomiskajiem ieguvumiem un pielietotajiem inovatīvajiem risinājumiem. Konkursa devīze: drošība un kultūras mantojuma saglabāšana.

Attēlā: no labās Turaidas muzejrezervāta pieminekļu nodaļas vadītājs Ivo Spila, projekta arhitekte Ināra Caunīte, SIA BALGA vadītājs, būvuzņēmējs Ilmārs Glāzers un SIA BALGA meistars Dainis Lakša - Timinskis
    Aktuāli, Jaunumi