Uzsākta akcija “Apceļosim Latvijas pilis un muižas!”

2_1490339137Turaidas muzejrezervāts kopā ar vēl 68 Latvijas pilīm un muižām 1. maijā vēra savas durvis akcijas “Apceļosim Latvijas pilis un muižas!” dalībniekiem. Akcijas laikā ikviens interesents aicināts apmeklēt pilis un muižas visos Latvijas novados. Turaidas muzejrezervāts apmeklētājiem un arī akcijas dalībniekiem ir atvērts katru dienu bez brīvdienām. Akcijas norises laikā Turaidas muzejrezervātā notiks vairāki pasākumi, uz kuriem aicināti arī akcijas dalībnieki. 10. maijā tradicionāli tiks atzīmēta Maijas diena, kad tiek godinātas leģendā par Turaidas Rozi paustās vērtības – mīlestība un uzticība. Vasaras gaitā divi pasākumi veltīti īpaši bērniem.  3. jūnijā Latvijas simtgades ieskaņai Dainu kalnā notiks Latvijas bērnu folkloras svētki un 6. augustā svētki pilī “Turaidas pils šodien pieder bērniem – senie stāsti atdzīvojas”. Pēc muzejrezervāta apmeklējuma zīmogu akcijas dalībnieka kartē var saņemt muzeja Apmeklētāju centrā.

Akciju “Apceļosim Latvijas pilis un muižas” organizē biedrība “Latvijas Piļu un muižu asociācija” no 2017. gada 1. maija līdz 28. oktobrim un aicina ikvienu piedalīties apceļošanas akcijā, viesojoties 69 objektos, lai iepazītu to saimnieciskās un radošās dzīves lomu, kā arī nozīmi valstiskuma veidošanā. Plašāka informācija un akcijas noteikumi iegūstami biedrības mājas lapā www.pilis.lv

Aktuāli, Jaunumi, Latvijai 100