Vasaras saulgriežu svētki. Fotogalerija

Vasaras saulgriežu svētki Turaidā izdzīvoti. Skaisti, spēkpilni, krāšņi. Skanot nesaskaitāmām Jāņu dziesmām, degot trejādām Jāņugunīm, noritot saulgriežu nakts tradīcijām, priecējot ikviena klātesošā sirdi, prātu un dvēseli. Stiprinot tautas garu un spēku. Ieskandinot starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2018” ritus.

Paldies visiem vasaras saulgriežu svētku dalībniekiem, rīkotājiem un apmeklētājiem! Prieks vairoja prieku, saule un uguns deva spēku, vasaras īsā, gaišā nakts vairoja auglību, mīlestību un pilnību. Lai koša vasara un ražens gads!

Paldies dalībniekiem: folkloras kopām: Siguldas „Senleja”, Viļakas “Abrenīte”, Medņevas etnogrāfiskais ansamblis, Jērcēnu “Mežābele”, Lubānas folkloras kopa, Saunas “Naktineica”, Kokneses “Urgas”, Rīgas “Dandari”, Saulkrastu “Dvīga”, Dobeles “Leimaņi”, Druvas “Zemturi”, Salacgrīvas “Cielava”, Smārdes “Milzkalnieki”, Pūres “Pūrlāde”, Slampes “Pūrs”, Zantes “Vācelīte”, Līvānu “Ceiruleits”, Valkas “Sudmaliņas”, Šķilbēnu etnogrāfiskais ansamblis, Medņevas “Egle”, Cēsu “Dzieti”, Nīcas etnogrāfiskais ansamblis, Barkavas “Madava”, Daugmales folkloras kopa, Rīgas Latgolys studentu centra “Ceidari”, Ziemeru folkloras kopa, Bebrenes “Ritam”, Lēdurgas “Putni”, Amatas “Ore”, Rucavas etnogrāfiskais ansamblis, Kalsnavas “Vesetnieki”, Jumpravas “Liepu laipa”, Ozolmuižas “Ūzuleņi”, Rīgas “Silavoti”

Paldies zinšu zinātājiem un darbnīcu vadītājiem: zāļu zintis – Zeltītei Kavierei, pirts zintis – Kaijai Brisonei, Jurim Kraucim, vainagu pīšana – Indrai Čeksterei un Margitai Porietei, siera siešana – folkloras kopām “Ūzuleņi”, “Egle” un Medņevas etnogrāfiskajam ansamblim , lāpu gatavošana – SIA “Roķi”, rokdarbu darbnīca – studijai “Smiltene”, uguns un nakts rituālu vadītājiem – “Urgas”, “Putni”, Darim un Ramantam Jansoniem, Ingrīdai Bretšneiderei, uguns rituālu prasmīgajiem vīriem – Eduardam un Audaram Klintiem.

Paldies Siguldas novada Domei par finansiālo atbalstu un Latvijas nacionālajam kultūras centram par sadarbību. Paldies “Nodibinājumam Māras loks” un personīgi Agnijai Saprovskai par sadarbību. Paldies sponsoriem SIA “Valmiermuižas alus” un maiznīcai “Flora”. Paldies ikvienam, kas palīdzēja vasaras saulgriežu svētkiem notikt!

Īsa, īsa Jāņu nakts, Par visām naksniņām, Te satumsa, te uzausa, Pie Jānīša uguntiņas. Līgo!
    Aktuāli, Jaunumi, Pasākumi