22. jūlijā Sprinta skrējiens Turaidas pils tornī “Ātrākais ziņnesis”

22.jūlijā plkst. 9.00 no rīta visi sportisko aktivitāšu cienītāji laipni aicināti piedalīties sprinta skrējienā "Ātrākais ziņnesis" Turaidas pils galvenajā tornī.

Skrējiena ideja ir sabiedrībai atgādināt seno stāstu par ziņnešiem, kuri viduslaikos steigušies pie bīskapa Turaidā vēstīt par svarīgākajiem notikumiem Rīgā un tās apkārtnē. Sacensību laikā dalībniekiem jānokļūst Turaidas pils skatu laukumā, pārvarot 30 metru distanci un piecus pils torņa stāvus, kopā uzveicot vairāk nekā 100 pakāpienu.

Sprinta skrējiena "Ātrākā ziņneša" tituls, jau 7 gadus pieder Aināram Rukkalnam, kurš 2010. gadā Turaidas pils Galvenajā tornī uzskrēja 31 sekundē. Šogad ikvienam ir iespēja mēģināt pārspēt rekordu un saņemt ātrākā ziņneša titulu un īpašas balvas. Sprinta skrējienā un cīņā par "ātrākā ziņneša" titulu var piedalīties ikviens. Tā dalībnieki startēs pa vecuma grupām, un katrā grupā tiks noskaidroti trīs labākie ziņneši.

On-line pieteikšanās un vairāk informācijas: www.siguldastakas.lv

Reģistrācija sacensībām Turaidas muzejrezervātā sāksies no plkst. 8.00 Turaidas pils pagalmā.

Sprinta skrējiens “Ātrākais ziņnesis” Turaidas pils tornī tiek organizēts jau daudzus gadus, šogad jau 12. reizi, bet jau sesto gadu tas iekļauts unikālo skrējienu seriālā „Sigulda Up Cup” kā viens no četriem izaicinājuma skrējieniem. Skriešanas seriālā iekļauti četri īpaši skrējieni netradicionālās Siguldas novada vietās – pirmais skrējiens maijā notika augšup pa Krimuldas serpentīna ceļu, otrais skrējiens jūnijā norisinājās augšup pa Siguldas Pilsētas trasi, trešais – 22. jūlijā notiks Turaidas pils Galvenajā tornī un ceturtais plānots 20. augustā augšup pa Bobsleja un kamaniņu trasi “Sigulda”. Katrs posms dalībniekiem dod ieskaites punktus kopvērtējumam. Sacensības organizē Siguldas Maratona klubs sadarbībā ar Siguldas novada Domi. Skrējiena Turaidas pils tornī organizēšana noris sadarbībā ar Turaidas muzejrezervātu.

Sacensības atbalsta - Maiznīca "Flora", Dobeles Dzirnavnieks, SIS, Siguldas Novada Dome, Puķu ELVI.

Aktuāli, Jaunumi, Pasākumi