Latvijas muzeji aicina veidot Gadsimta albumu

Jau ilgāku laiku top izstāde  "Latvijas gadsimts", kas ir Latvijas muzeju kopīgs veltījums valsts simtgadei, kurā vienkopus būs apskatāmas izcilas Latvijas muzejos saglabātas vēstures liecības no Kurzemes, Latgales, Sēlijas, Vidzemes, Zemgales un Rīgas. Izstāde būs hronoloģiski veidots stāsts par Latvijas idejas nozīmi sabiedrības dzīvē. Tajā tiks iekļauti dažādo laikmetu politiskie konteksti, katram laikposmam raksturīga kultūras, sabiedrisko vai saimniecisko dzīvi raksturojoša laikmeta aina un dzīvesstāsti. Izstādes sadaļas raksturos Latvijas vēsturi kā nemitīgas mainības un reizē arī pēctecības stāstu – sarežģītu, daudzveidīgu, nereti pretrunīgu cilvēka dzīvesgājumu dažādu politisko nosacījumu apstākļos. Kopizstādes veidošanā piedalās arī Turaidas muzejrezervāts.

Izstāde tiks atklāta 2018. gada 4. maijā Latvijas Nacionālā vēstures muzejā, Rīgā, Brīvības bulvārī 32.

Šobrīd muzeji aicina izstādes veidošanā iesaistīties ikvienu interesentu, sūtot stāstu par savas dzimtas vēsturē svarīgu notikumu, personību vai vietu. Augšupielādētie stāsti un attēli līdzās izstādē piedāvātajiem dzīvesstāstiem papildinās Latvijas vēstures panorāmu, atbildot uz izstādē uzdoto jautājumu - Kas ir Latvija?

Plakats_Latvijas_gadsimts
    Aktuāli, Jaunumi, Latvijai 100