Turaidas
muzejrezervāts

Ar garo distanci Turaidā noslēgušās 35. pasaules orientēšanas sacensības

Nedaudz vēsākā un lietainākā dienā kā iepriekš Turaidas muzejrezervātā 11. augustā noslēdzās 35. pasaules orientēšanas sacensības (WOC 2018) ar garās distances skrējienu.

Sieviešu konkurencē garajā distancē uzvarēja Tove Alexanderssone no Zviedrijas, otro vietu ieguva Maja Alma no Dānijas un trešo godalgu izcīnīja Sabine Hauswirtha no Šveices.

Vīriešu konkurencē par pasaules čempionu garajā distancē piekto reizi kļuva norvēģis Olavs Lundaness. Viņš distanci uzveica 97 minūtēs un 43 sekundēs. Pārsteidzot prognozes, sudraba medaļu izcīnīja Ukrainas sportists Ruslans Glibovs, bet Fabians Hertners no Šveices ieguva bronzas medaļu.

35. pasaules orientēšanās čempionātu organizēja Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, Rīgas, Daugavpils, Siguldas, Krimuldas novada pašvaldību un Turaidas muzejrezervātu. 35. pasaules orientēšanās čempionāts bija Latvijas simtgades valsts nozīmes pasākums.