Konkursam Latvijas Būvniecības gada balva 2018 izvirzīta arī atjaunotā Klaušinieku māja Turaidā

Konkursam Latvijas Būvniecības gada balva 2018, kuru organizē nevalstiskā organizācija biedrība Building Design and Construction Council, 10 dažādās kategorijās iesniegti kopumā 140 pieteikumi – būves un objekti, kuri nodoti ekspluatācijā 2018. gadā. Lielais pieteikumu skaits apliecina, ka būvnieki ir bijuši aktīvi pašu mājās un arī ārzemēs, kur tapušas gan augstceltnes, gan metro stacija Maskavā, gan arī koka būves Zviedrijā. Objekti tapuši gan par pašvaldību, gan valsts, gan privāto investoru finansējumu.

Nominācijā “Koka būve” 16 pretendentu vidū izvirzīta arī Turaidas muzejrezervātā atjaunotā Klaušinieku māja (restaurācija/rekonstrukcija/teritorijas labiekārtojums). Pasūtītājs VAS VNĪ, projekts arhitekti Ināra Caunīte, Jānis Caunītis, Arhitektes Ināras Caunītes birojs. Būvnieks RERE MEISTARI. Būvuzraudzība Juris Gailis, Andris Mednis, VAS VNĪ. Konkurence ir liela un šajā nominācijā sacenšas gan pasīvās privātmājas, gan sabiedriskas ēkas, gan gājēju pastaigu takas, kā arī inženiertehniski objekti – skatu torņi, no jauna izbūvētas estrādes un latviešu būvnieku rokām radītas būves Zviedrijā.

Konkursa apbalvošanas ceremonija notiks 7. martā.

Konkursa žūrijā darbojās biedrības pārstāve, publiciste Agrita Lūse, mikroklimata eksperte Ērika Lešinska, būvuzraugs Leonards Dubkēvičš, Latvijas restauratoru biedrības pārstāvis Ronalds Lūsis, Nacionālā Kultūras mantojuma pārvaldes pārstāve Ligita Silkāne, būvuzraugs Jānis Zolbergs, būvinženieris Igors Šenbergs, arhitekts, kultūras ministra padomnieks Jānis Dripe, arhitekts Jānis Lejnieks, koka būvju eksperts Kristaps Ceplis, inženierbūvju eksperts Kirils Loškarjovs, būvkonstrukciju projektētājs Kārlis Vilkaušs.

Aktuāli, Jaunumi