Tēlniekam Indulim Rankam – 85

Šodien Dainu kalna skulptūru autoram – tēlniekam Indulim Rankam (1934 - 2017) 85. dzimšanas diena.

Cilvēki Dainu kalnā un Tautasdziesmu parkā priecājas ne tikai par atveidotajiem tēliem, par tā vai citādi uztveramo vēstījumu, bet arī par iespaidīgumu, ar kādu akmeņi ir apstrādāti. Par meistara prasmi. Par enerģiju, kādu viņš spējis akmeņos saglabāt un iestrādāt.

DSC09893_samaz“Akmeņi suģestē ar to, ka tie savāc, sakoncentrē enerģiju, tas ir spēks, kas mani aizkustina, kas ir apslēpts un prasās izlauzties”, – tā savu attieksmi pret iemīļoto Latvijas laukakmeni raksturoja tēlnieks Indulis Ranka.

Mūsu pateicība meistaram par mākslas tēlos iedzīvināto latvisko dzīvesziņu ziedu un svecīšu veidā šodien tika izteikta tēlnieka atdusas vietā Turaidas kapos.

Aktuāli, Jaunumi