Pirmā Mērijas Grīnbergas balva – Turaidas muzejrezervāta direktorei Anna Jurkānei

Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāneun kultūras ministre Dace Melbārde Muzeju Gada balvas pasniegšanas ceremonijā 2019. gada 24. maijā Daugas muzejā

Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne un kultūras ministre Dace Melbārde Latvijas Muzeju Gada balvas pasniegšanas ceremonijā 2019. gada 24. maijā Daugas muzejā

Daugavas muzejā Doles salā 24. maijā Latvijas Muzeju biedrības (LMB) Gada balvas pasniegšanas ceremonijā pirmo reizi tika pasniegts apbalvojums jaunā nominācijā – Mērijas Grīnbergas balva. Ar šo balvu tika izcelts konkrētas personības ieguldījums mantojuma un muzeju vērtību saglabāšanā un popularizēšanā. Mērijas Grīnbergas balvu saņēma Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne. Lepojamies un apsveicam!

Jaunā nominācija – Mērijas Grīnbergas balva iedibināta, lai uzsvērtu un atgādinātu plašākai sabiedrībai, ka mantojuma vērtību saglabāšanā nākamajām paaudzēm nozīmīga loma ir muzeja darbiniekiem. Ar šo apbalvojumu Latvijas Muzeju biedrība iezīmē desmit gadu LMB Gada balvas (sākotnējais balvas nosaukums – “Zelta puteklis”) pastāvēšanu un uzsāk jaunu tradīciju. Muzeju Gada balva šobrīd ir vienīgais apbalvojums Latvijas muzeju nozarē.

Latvijas Muzeju biedrības Gada balvas mērķis ir sekmēt ilgtspējīgu un kvalitatīvu muzeju nozares attīstību Latvijā. Latvijas Muzeju biedrības Gada balva tiek pasniegta nominācijās “Gada mākslas izstāde”, “Muzeja pieejamības projekts”, “Gada ekspozīcija”, “Gada ieguldījums nacionālo vērtību (krājuma) saglabāšanā” un “Muzeja inovācijas projekts”. Izceļot muzeju starptautiskos panākumus, savu balvu pasniedz arī ICOM (International Council Of Museums) Latvijas Nacionālā komiteja.

Aktuāli, Jaunumi