20. jūnijā – ozollapu vītnes vīšanas akcija Turaidā

Gatavojoties vasaras saulgriežu svētkiem Turaidā, 20. jūnijā no plkst. 18.00 līdz 20.00 Turaidas muzejrezervātā ikviens aicināts piedalīties SVĒTKU IELĪGOŠANAS AKCIJĀ “Vīsim ozolu vītni saulgriežiem!”

Kopā ar tradīciju kopas SILAVOTI dalībniekiem un Turaidas muzejrezervāta darbiniekiem jau sesto gadu pēc kārtas tiks atkārtotas senās līgotnes un kopīgi vīta 90 m garu ozola zaru vija, ar ko saulgriežu svētkos 21. jūnijā uguns rituāla laikā pušķot lielo Jāņu ugunskuru.

Šogad Turaidā vasaras saulgriežu svētki tiks svinēti jau trīspadsmito gadu pēc kārtas tieši 21. jūnijā no 19.00 līdz pat saules lēktam. Svētkos piedalīsies Latvijas folkloras kopas, tējas zāļu un pirts zinšu pārzinātāji, notiks saules un uguns rituāli, dziedātas neskaitāmas Jāņu dziesmas, ikviens varēs kopīgi dancot senos dančus un sagaidīt sauli Dainu kalnā. Svētkus finansiāli atbalsta Siguldas pašvaldība, sadarbības partneris ir “Nodibinājums Māras loks” un atbalstītāju vidū ir maiznīca “Flora” un alus darītava “Brālis”.

Ikviens būs gaidīts!

Aktuāli, Jaunumi, Pasākumi