Zivju pagrabs

Attīstoties zivsaimniecībai, kāda senāka ēka pie dīķa 1912. gadā tiek pārbūvēta par zivju pagrabu, kurš pārsegts ar cilindrisku velvi un sienas veidotas no dolomīta plāksnēm. Pagraba logu un durvju ailām izmantota sarkano ķieģeļu apdare. Cauri pagrabam novadītais dīķa ūdens piepilda speciāli izbūvētus caurteces baseinus, kuros dzīvas zivis var turēt arī ziemā.

Muzejrezervāts atjauno zivju pagrabu un 1999. gadā iekārto tajā ekspozīciju „Zivju pagrabs”, kurā var aplūkot caurteces baseinus, dzīvas zivis, kā arī rīkus zivju šķirošanai un pārvietošanai.

Ekspozīcija „Zveja un zvejas rīki Turaidas apkārtnes upēs un ezeros”. Zivju pagraba jumta stāva ekspozīcijā aplūkojami dažādi murdi nēģu un vēžu ķeršanai. Murdi gatavoti no klūgām, vicām un linuma. Apskatāmi gan senāki, gan mūsdienās lietoti zvejas rīki – knabis, dažādi brideņi, lamatas, žebērkļi un citi, no kuriem daļa konfiscēta malu zvejniekiem.