Turaidas
muzejrezervāts

no images were found

Tulpes Turaidā


Pagājušajā rudenī Turaidas muzejrezervāts no Rundāles pils muzeja saņēma sīpolpuķu dāvinājumu, kurā ietilpa 19 tulpju un 4 narcišu šķirnes kopskaitā 6000 sīpoli. Sīpolpuķu dāvinājumu Rundāles pils muzejs bija ieguvis no Nīderlandes un savā ieguvumā dāsni dalījās ar kolēģiem Turaidā. Šobrīd tulpes pilnos ziedos priecē Turaidas muzejrezervāta apmeklētājus, kas pastaigās iepazīst muižas saimniecisko centru.

Lielākā daļa ziedaugu ir vieni no pirmajiem pavasara ziedētājiem, vairākas šķirnes ir no Greiga, Forstera agri ziedošajām pildītajām un Triumfa tulpju grupām. Tās bagātīgi saziedējuša gan sarkanā, dzeltenā, baltā un rozā krāsā, gan dažādu krāsu dubultīgā salikumā ar divkrāsainiem ziediem. Visi saņemtie sīpoli ir iestādīti Turaidas muižās audzējamo augu ekspozīcijā īpaši sagatavotās dobēs. Lielākā daļa no šīm tulpju šķirnēm ir ar zemu augumu, kas it sevišķi svarīgi ir ierīkojot tulpju stādījumus sabiedriskajos apstādījumos. Visi ziedi plaukst skatītāju priekam, jo tie netiek griezti un izmantoti dekoriem. Vērojot šo agro ziedu krāšņumu, neviens nevar tiem paiet garām bez īpašas prieka sajūtas.

Aicinām ikvienu Turaidas muzejrezervāta apmeklētāju pēc Turaidas pils, Baznīckalna, Dainu kalna un dabas taku apskates iegriezties muižās audzējamo augu brīvdabas ekspozīcijā un gūt gandarījumu par ziedošajām puķēm un ārstniecības augiem.

Aivars Irbe

Turaidas muzejrezervāta kultūrvides nodaļas vadītājs

    Aktuāli