Mirkļi no Meteņdienas Turaidā

Turaidas muzejrezervātā, 25. februāra pēcpusdienā, lāstekām jau pilot un sniegam kūstot, tika svinēti gadskārtu ieražu svētki - Meteņi - atvadas no ziemas. Svētkos sabraukuši bija meteņbērni no Siguldas, Līgatnes, Krimuldas, Allažiem, Rīgas un citām Latvijas pilsētām, kā arī tālāki viesi no Krievijas. Visi priecājās par pavasara tuvošanos, apbrīnoja maskoto ļaužu - čigānu - atvesto zirgu, slavēja Meteņu dienas gardo miežu putru un Siguldas folkloras kopu "Senleja" un "Senlejiņa" sievu saceptos pildītos pīrāgus - slokatņus, ko senāk cepa tieši uz Meteņa dienu. Valdīja prieka pilna gaisotne, tika izdzīvotas senās Meteņdienas tradīcijas, no kurām vislielāko piekrišanu guva riņķa lēze - sens karuseļa veids uz muižas dīķa, kur lielās ragavās izgriezās gan lieli, gan mazi.

Pasākumi