Turaidas muzejrezervāts uzsācis kultūras un izglītības projektu “Sateseles kaujai 800”

Turaidas muzejrezrvāts ar Siguldas novada domes finansiālu atbalstu uzsācis kultūras un izglītības projekta „Sateseles kaujai 800” īstenošanu. Tas veltīts nozīmīga Latvijas vēstures notikuma atcerei, proti, Gaujas līvu un Cēsu novada letu kaujai pret Zobenbrāļu ordeņa bruņiniekiem. Projekta mērķis ir rosināt jauniešu interesi par pagātnes notikumiem novadā, tāpēc martā un aprīlī novada skolu audzēņiem būs iespēja tikties ar Turaidas muzejrezervāta speciālistu, iepazīties ar ceļojošo izstādi „Sateseles pilskalna stāsts” un notikumiem pie Sateseles pilskalna 1212. gadā. Projekts noslēgsies 8. septembrī ar Līvu dienu Turaidā un vēstures pētnieku un muzeja speciālistu lasījumiem par Autīnas sacelšanos un Sateseles kauju lībiešu kultūras mantojuma kontekstā.Skolu mācību programmā 7. klases vēsturē ir iekļauta tēma par Krusta kariem Latvijas teritorijā, tāpēc projektu uzsākuši tieši 7. klašu skolēni. 6. martā notika pirmās nodarbības Siguldas 1. pamatskolā un Siguldas Valsts ģimnāzijā. Tikšanās laikā Siguldas Valsts ģimnāzijas informācijas centrā tika atklāta izstāde „Sateseles pilskalna stāsts” un Turaidas muzejrezervāta galvenā speciāliste Ligita Beitiņa iepazīstināja skolēnus ar izstādi un 2012. gada notikumiem novadā. 20. martā izstāde ceļo uz Allažu pamatskolu, kur 26. martā notiks arī tikšanās ar muzejrezervāta speciālistiem. Vēlāk izstāde tiks eksponēta arī Mores pamatskolā un Siguldas novada vidusskolā.
Projekta vadītāja Ligita Beitiņa Turaidas muzejrezervāta galvenā speciāliste
    Aktuāli