Turaidā viesojas Francijas Kultūras mantojuma arhitektu asociācijas pārstāvji

Svētdienas pēcpusdienā, 13. maijā, Turaidu apmeklēja Francijas Kultūras mantojuma arhitektu asociācijas arhitekti, kas sadarbībā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju četras dienas viesojās Latvijā, lai iepazītu nozīmīgākos un veiksmīgi restaurētos kultūras mantojuma objektus Rīgā un citviet Latvijā.

Viesi Turaidas muzejrezervāta speciālistu pavadībā iepazina nesen restaurēto seno Turaidas baznīcu, dārznieka māju un tajā izvietoto ekspozīciju par Gaujas lībiešu kultūras mantojumu, kā arī viduslaiku mūra pils restaurētās ēkas un ekspozīcijas. Viesos izraisīja interesi pils restaurācijas gaitā izmantotie paņēmieni un būvmateriāli, īpašu uzmanību piesaistīja pils torņveida dienvidu korpusa pirmā stāva oriģinālā telpa ar dubultajām krusta velvēm. Ejot pa arheologa Jāņa Graudoņa vārdā nosaukto apvedtaku apkārt mūra pilij, arhitekti uzdeva profesionālus jautājumus par pils restaurāciju, saglabāšanu un uzturēšanu mūsdienās. Ekskursijas noslēgumā arhitekti atzinīgi novērtēja noskaņu, kuru izdevies radīt muižas pārvaldnieka vecās dzīvojamās mājas interjera ekspozīcijā un ar aplausiem pateicās par viesmīlīgo uzņemšanu un izsmeļošo stāstījumu par Turaidas vēsturiskā centra kultūras mantojumu.
    Aktuāli

Francijas kultūras mantojuma asociācijas pārstāvju Turaidas muzejrezervātā