Turaidas
muzejrezervāts

januzales

17. jūnijā – Akcija „Dalies prasmēs!” – Tējas zāļu vākšana Turaidas pļavās


17. jūnijā plkst. 12.00 ikviens aicināts uz Turaidu, lai pļavās lasītu tējas zāles kopā ar fitoterapeiti Gundegu Purmali un uzzinātu atbildes uz jautājumiem, kāpēc, kā un kādas tējas zāles šajā laikā jālasa. Jūnija vidus, mirklis īsi pirms vasaras saulgriežiem, ir brīdis, kad savvaļas augi ir izauguši un uzņēmuši saules dzīvinošo enerģiju un zemes dziedinošo spēku un ir enerģētiski visaktīvākie. Šis laiks ir īpaši piemērots tējas zāļu lasīšanai.Būs iespēja klausīties profesionālu tējas zāļu pazinēju padomos par pareizu zāļu tēju lietošanu, kā arī nogaršot Turaidas pļavās salasīto zāļu tējas, uzzināt par savvaļas augu lietošanu kulinārijā un skaistumkopšanā. Būsim veseli un dzīvosim Dabas mātes aplaimoti!
Pasākuma programma

12.00 – 16.00 Radošās darbnīcas: ziepju, sveču un kosmētikas gatavošana no dabīgām izejvielām un Turaidas pļavās salasītajiem augiem laukumā pie pirtiņas un siltas pankūkas laukumā pie kalpotāju mājas
SIA „Homely” un SIA „Calendula” prezentēs un tirgo savu produkciju, kā arī sniegs iespēju apmeklētājiem pašiem uzvārīt ziepes, izliet sveci vai izgatavot kādu no skaistumkopšanas līdzekļiem. 

• 12.00 – 14.00 Tējas zāļu vākšana Turaidas pļavās kopā ar fitoterapeiti Gundegu Purmali

• 14. 00 – 16.00 Zāļu tējas baudīšana pirtiņā

• 14.00 – 15.45 Sarunas par savvaļas augiem un to lietošanu 

14.00 – 14.30 Gundega Purmale pastāstīs par savvaļas augu pielietošanu tautas medicīnā, īpaši – sievietes veselībā. Sarunu laikā varēs uzzināt ieteikumus par augu izmantošanu saimniecībā un ko par saimnieci vēsta augi (nezāles), kas aug dzīvesvietas tuvumā, kā arī to, kādi augi jālieto mājas uzkopšanā un kā savvaļas augus var izmantot ēdiena gatavošanā.
14.30 – 14.45 SIA „Calendula” vadītāja Laura Bāliņa iepazīstinās ar savvaļas augu izmantošanu dabīgās kosmētikas gatavošanā un sniegs nelielu ieskatu par augu eļļu un esenču iegūšanu un gatavošanu pašu vajadzībām mājas apstākļos.
14.45 – 15.00 SIA „Homely” vadītāja Kristīne Tīlika atklās pašgatavotu ziepju un sveču noslēpumus.
15.00 – 15.40 Laura Tidriķe Ziedu enerģijas vadītāja, Baha ziedu terapijas praktiķe stāstīs par Baha ziedu terapiju kā vēl vienu veidu, kā augi var palīdzēt uzlabot veselību, saglabāt dzīvesprieku un justies labi.


• 15.45 – 16.15 Sadziedāšanās saulgriežu noskaņās kopā ar Siguldas sieviešu kori „TEIKSMA”

Uz tikšanos Turaidā 17. jūnijā!

Jolanta Dukaļska
Turaidas muzejrezervāta galvenā speciāliste

    Pasākumi  

Tējas zāļu vākšana Turaidā 2010., 2011.