Svētki “Atpūtnieki zaļumos”

Svētdienas pēcpusdienā, 10. jūnijā, Turaidas muzejrezervātā pulcējās apmeklētāji, kas izvēlējās brīvdienu pavadīt pie dabas Turaidas vēsturiskajā centrā, baudot nesteidzīgas izklaides brīvā dabā. Apmeklētājus svētku pirmajās stundās ar plašu koncerta programmu priecēja deju grupas no Lietuvas – deju kolektīvi „Kalatinis” un „Dobilas” no Šauļu novada, Velionas pilsētas deju grupa „Velionietis” un lauku kapela, kā arī viņu Siguldas draugi senioru deju kolektīvs „Sidrabdancis” un Siguldas 1. pamatskolas „Purenīte” mazie dejotāji. Lietuvieši pārsteidza ar cēlo un izteiksmīgo dejas soli, kā arī azartisko muzikantu spēli un skanīgo dziedāšanu. „Sidrabdanča” dejotāji izcēlās ar iznesīgo stāju un šarmanto savstarpējo saspēli un „Purenīte” iepriecināja ar neviltotu dejotprieku solo un kopīgajās dejās.Visu svētku laiku spīdēja saulīte un bija patīkams laiks, tāpēc iespēju makšķerēt muižas lielajā dīķī izmantoja gan lieli, gan mazi. Zivis ķērās lieliski - neviltots bija makšķernieku prieks veikli ķerot gan maziņas, gan arī brangākas karūsiņas un pat karpas. Liela daļa zivtiņu nonāca lielajā zivju zupas katlā, kas kārdinoši smaržoja un pievilināja ikvienu svētku viesi. Tie, kuriem makšķerēšana interesēja mazāk, risināja sarunas par medībām ar Allažu mednieku kolektīva „Allažnieks” vīriem un novērtēja viņu medību trofejas pie muižas piķiera kūtiņas, kurā senākos laikos tika turēti muižas medību suņi. Dāmas vairāk pulcējās pie kalpotāju mājas, kur uz uguns vārīja Turaidas rabarberu zapti. Omulīgā gaisotnē notika sadziedāšanās ar Siguldas senioru ansambļa „Melodija” kundzēm, kuras kopā ar Turaidas muzejrezervāta Atbalsta biedrības kundzēm ne tikai skanīgi dziedāja, bet arī čakli grieza rabarberus un dalījās zināšanās par ievārījumu receptēm. Turaidā šogad saauguši bija tik daudz rabarberi, ka tika pievārīti trīs katli ar ievārījumu dažādos veidos! Paldies visiem turaidiešiem, kuri ziedoja rabarberus īpašajam ievārījumam! Citviet muižā valdīja rokdarbnieču gaisotne - varēja pasmelties ideja jaunam džempera rakstam no Siguldas dāmu kluba „Madaras” kundžu atvestajiem adījumiem un pašpikot krustdūrienā izšūta galdauta musturus, parunājoties ar Turaidas muzejrezervāta čaklajām rokdarbniecēm. Īpaša bija turaidietes Dzintras Viļumas adīto zeķu izstāde, kurām idejas Dzintra smēlusies tautisko brunču rakstos. Īstu brīnumu, ko spēj radošs gars un darbīgas rokas, demonstrēja grupas „Flora+” dalībnieces tērpu skatē „Mana skaistā puķu dobe”. Svētkos iederējās arī Allažu amatierteātra izrāde „Dzimšanas dienas torte”, kur dekorācijas lieliski iekļāvās lauku ainavā pie pirtiņas. Patīkamas vakara noskaņas svētku izskaņā radīja grupas „Tutti Frutti” mūziķi, sniedzot koncertu „Lauku romantika”.
Paldies visiem sadarbības partneriem par svētku sajūtas radīšanu!
    Pasākumi