Velomaratona „Barona taka” dalībnieki Turaidā

Pievēršot uzmanību kultūras mantojumam, popularizējot aktīvu un videi draudzīgu atpūtu, jau astoto gadu notiek Dainu tēvam Krišjānim Baronam veltīts velomaratons „Barona taka”. 17 dienu garais brauciens sākas Tartu un noslēdzas Dundagā. Maratona dalībnieki apmeklē Igaunijas un Latvijas vietas, kuras reiz studiju gados, kājām nākot no Tērbatas Universitātes, izstaigāja Krišjānis Barons.

Velomaratona „Barona taka” dalībnieki jau ceturto gadu apmeklē Turaidas muzejrezervātu. Turaidā par Krišjāni Baronu un latviešu tautas nemateriālo kultūras matojumu vēsta Tautasdziesmu parks, kur iekoptajos zālienos pretī zilajām debesīm slienas 26 tēlnieka Induļa Rankas veidotās skulptūras. Līdzīgi kā citus gadus arī šogad, maratona laikā dalībnieki piedalījās sakopšanas talkās un koku stādīšanā. Turaidā šogad 16. jūlijā tika iestādīti desmit ozoliņi. Lai tie labi augtu, katrs stādītājs savam ozoliņam veltīja kādu no latviešu tautas četrrindēm. Pēc stādīšanas dalībnieki nodziedāja „Bēdu manu lielu bēdu”, bet pēc labi padarītā darba velomaratona dalībnieki devās ekskursijā pa Tautasdziesmu parku, kā arī apciemoja iepriekšējos gados stādītos ozoliņus. Novēlot labu ceļavēju,  dalībnieki devās tālāk, lai sasniegt maratona galamērķi – Kr. Barona dzimtās mājas Dundagas pusē.

Aktuāli, Jaunumi

Velomaratona „Barona taka” dalībnieki Turaidā