Muzejnieki no Saldus iepazīst Turaidas muzejrezervāta pieredzi

Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja speciālisti direktores Agritas Ozoliņas vadībā ceturtdien, 9. augustā, viesojās Turaidas muzejrezervātā, lai iepazītos ar ekspozīcijām, krājumu un pieredzi muzejrezervāta izveidē un uzturēšanā. Muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne kolēģus iepazīstināja ar muzejrezervāta attīstības gaitu, struktūru, mērķiem un uzdevumiem, kā arī ar nozīmīgākajiem sasniegumiem. Saldus muzeja kolēģi Turaidas muzejrezervāta pieredzes izpētei bija atvēlējuši visu dienu, lai varētu iepazīties gan ar ekspozīcijām un to izveidi saistītajiem jautājumiem, darbu ar apmeklētājiem, gan ar krājumu, gan ar vidi un tās nozīmi kopējā stāstā par tūkstošgades norisēm Turaidas vēsturiskajā centrā. Viesi atzina, ka šis apmeklējums ir sniedzis daudz jaunas informācijas par Turaidas muzejrezervāta darbību un daudzveidīgajām ekspozīcijām, no kurām daļa tika apmeklēta pirmo reizi. Apmeklējot krājumu, kolēģi atzinīgi novērtēja un izrādīja lielu interesi par mūsdienu tehnoloģiju pielietošanu krājuma uzskaitē un izmantošanā. No Turaidas muzejrezervāta prom viesi devās guvuši jaunas idejas savam turpmākajam darbam.
Gunta Zaķīte TMR Apmeklētāju centra vadītāja
    Aktuāli, Jaunumi