Izstāde “Piemiņas zīme Sateselei”

Turaidas muzejrezervāta apmeklētāju centrā no 8. septembra līdz 15. oktobrim skatāma Siguldas Mākslu skolas „Baltais flīģelis” mākslas nodaļas audzēkņu darbu izstāde „Piemiņas zīme Sateselei”. Izstāde tapusi Turaidas muzejrezervāta organizētā kultūras un izglītības projekta „Kaujai pie Sateseles - 800” ietvaros. Projekts veltīts nozīmīga Latvijas vēstures notikuma atcerei – līvu un letu sazvērestībai pret Zobenbrāļu ordeni 1212. gadā. Mūsdienās šis notikums vairāk zināms kā Autīnes sacelšanās. Vasaras sākumā Sateseles pilskalnā tikās Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” dizaina un mākslas studijas audzēkņi, kuri vēsturiskajā vietā iepazinās ar Turaidas muzejrezervāta ceļojošo izstādi „Sateseles pilskalna stāsts”, dabā apskatīja pilskalna nocietinājumus un dabiskos šķēršļus, un gūtos iespaidus izpauda savos zīmējumos. Turaidas muzejrezervāts izsaka sirsnīgu pateicību Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” mākslas valodas pamatu skolotājai Ievai Vanagai, kas ir arī Līvu savienības biedre, par sadarbību izstādes veidošanā un par sirds degsmi līvu kultūras mantojuma saglabāšanā. Izstādes „Piemiņas zīme Sateselei” darbu autori: Katrīna Lauga, Diāna Malvīne Ančevska, Justīne Timermane, Katrīna Zaķe, Nadīna Lasmane, Loreta Zīverte, Marta Anna Jansone, Elizabete Reinholde, Madis Ciglis, Marija Terlanova, Ketrīna Kļaviņa.

Aktuāli, Jaunumi