Rudens piedāvājums un krāsas Turaidā

Oktobra sākums ir laiks, kad Gaujas senieleja uzzied rudens krāšņumā un sirdsbalss aicina doties dabā un apmeklēt vēstures stāstiem bagātas vietas. Turaidas vēsturiskais centrs ir vieta, kur sajūtama gadsimtu elpa un saglabātas ēkas-pieminekļi – Turaidas viduslaiku pils, senā koka baznīca un muižas saimnieciskā centra ēkas. Muzejrezervāta 38 ekspozīcijās sagatavots vēstījums par tūkstošgadē uzkrātajām kultūrvēsturiskajām vērtībām, mantojumu un notikumiem laiku lokos Turaidas vēsturiskā centrā Latvijas un Eiropas notikumu kontekstā. Apmeklētājiem katru dienu bez brīvdienām atvērta viduslaiku pils, senā koka baznīca, muižas saimnieciskā centra ēkas – smēde, ratnīca, pirtiņa un citas vēsturiskas celtnes. Rudens daudzkrāsainību vislabāk iespējams izbaudīt, izstaigājot muzejrezervāta dabas takas, kas savieno Dziesmu dārza paleju ar Dainu kalnu, kā arī pakavējoties Dainu kalnā, veroties senlejas plašumā. Muižas dīķu atspulgos, gājputnu dziesmās un krītošo lapu klusajā dziesmā iespējams sajust rudens mierpilno harmoniju, bet aktīvāka dzīvesveida piekritējiem saistošas būs muzejrezervāta piedāvātās izglītojošā programmas, kuru laikā ikvienam dalībniekam ir iespēja caur uzdevumiem un darbībām iepazīt vēsturi sajūtās. Skolēniem un pieaugušajiem iespējams kļūt par viduslaiku ļaudīm programmā „Ciemos pie Turaidas fogta”, orientēšanās spēlē „Tūkstošgades stāsts” maziem un lieliem jākļūst pašiem sev par gidiem, programmā „Ko lems līvu Likteņa zirgs?” iespēja piedalīties Gaujas lībiešu sapulcē, programmā „No kā būvēta Turaidas pils?” iespējams pašiem gatavot māla ķieģeļus” programmā „Ienāc tautasdziesmu pasaulē!” - apzināt dainās ietvertās dzīves pamatvērtības un programmā „Uzvārdu došana Vidzemē” uzzināt, kā veidojušies latviešu uzvārdi. Zelta lapu laika brīvdienās Turaidas muzejrezervāta apmeklētāju centra pagrabiņā darbosies kafejnīca, pils pagalmā varēs iemēģināt roku šaušanā ar loku un nogaršot siltas pankūkas, muzejrezervāta teritorijā tiks piedāvātas izjādes ar zirgu vai pajūgā, kā arī notiks citas aktivitātes.
    Aktuāli, Jaunumi