Turaidas muzejrezervātā viesojas kolēģi no Igaunijas vēstures muzeja

Starptautiskā tūrisma dienas priekšvakarā, 26. septembrī, Turaidas muzejrezervātā viesojās kolēģi no Igaunijas vēstures muzeja (Eesti Ajaloomuuseumis). Kolēģi no Igaunijas vēstures muzeja iepazinās ar plašo Turaidas muzejrezervāta piedāvājumu Dainu kalnā, Turaidas viduslaiku pilī, baznīcā un muižas saimnieciskajā centrā. Visatzinīgāk tika novērtētas informatīvi bagātīgās ekspozīcijas Turaidas mūra pilī un īpaši uzteikti pils eksponātu uzraugu tērpi, kas radot īpašu pilij atbilstošu noskaņu. Patīkami iepriecināti viesi jutās, kad tiem tika uzdāvināti Turaidas muzejrezervāta bukleti-kartes igauņu valodā. Tas tika atzīmēts kā labais piemērs un nākotnē īstenojama ideja – izdot Igaunijas vēstures muzeja bukletus arī latviešu valodā.Igaunijas vēstures muzejs (Eesti Ajaloomuuseumis) ir viens no muzejiem, kas šogad izvirzīts Eiropas muzeju gada balvai. Turaidas muzejrezervāts Eiropas muzeju gada balvas laureāts bija 1996. gadā. Augustā arī Turaidas muzejrezervāta kolektīvs apmeklēja Igaunijas vēstures muzeju un iepazinās ar pagājušajā gadā atvērto ekspozīciju „11 000 gadi Igaunijas vēsturē”. Pieredzes apmaiņa, zināšanu papildināšana, jaunas inovatīvas idejas ir liels ieguvums muzeja darbā.
Jolanta Dukaļska TMR galvenā speciāliste
    Aktuāli, Jaunumi

Igaunijas vēstures muzeja kolēģi Turaidā. 26.09.2012.