Vidzemes augstskolas studenti mācās Turaidas muzejrezervātā

26. novembrī Turaidas muzejrezervātu mācību ekskursijā apmeklēja Vidzemes augstskolas otrā kursa studenti, kuri apgūst bakalaura programmu kā tūrisma gidi – ceļojumu un pasākumu organizatori, ar vēlmi izzināt vairākus muzeja darbības aspektus. Ierodoties muzejā, studenti devās iepazīt muzejrezervāta krājumu un tā izmantošanas iespējas, kā arī izzināja muzeja ekspozīcijas Turaidas pilī, Dainu kalnā un muižas saimnieciskajā centrā.Studiju programmas direktors Dr.geogr. Andris Klepers atzīmēja, ka muzejrezervāta krājuma apmeklējums sniedz gan ieskatu iespējās izmantot to pētnieciskajā darbībā, gan kalpo kā labs paraugs krājuma uzturēšanā un darba organizēšanā. Studentu praktiskās vizītes otra daļa tika veltīta  ekspozīcijām, kur liela uzmanība tika pievērsta arī ekskursijas vadīšanas kvalitātei un saistoša stāstījuma veidošanai. Muzejrezervāta apmeklējums sniedza studentiem izpratni par iespējām izmantot muzeja krājumu tūrisma darba pētniecībā un organizācijā, kā arī ieskatu jautājumā - kā ar muzeja piedāvājuma un ekspozīciju palīdzību veidot veiksmīgu komunikāciju ar tūristu grupu.
Gunta Zaķīte TMR Apmeklētāju centra vadītāja
    Aktuāli, Jaunumi