NVS tūrisma kompāniju pārstāvji Turaidas muzejrezervātā

Jaunas sadarbības veidošana ar NVS tūrisma kompānijām

Starptautiskā tūrisma gadatirgus „Balttour 2013” laikā jau atkārtoti notika „Balttour forums. NVS valstu fokuss.” Foruma mērķis ir veicināt NVS un Baltijas valstu tūrisma nozares pārstāvju sadarbību, lai palielinātu tūristu plūsmu starp valstīm un piesaistītu tūristus no kaimiņos esošajiem reģioniem. Vienā no foruma dienām - 7. februārī - notika apaļā galda diskusijas un semināri. Lai veicinātu jaunu kontaktu veidošanos starp NVS un Baltijas valstu tūrisma nozares pārstāvjiem – pircējiem un pārdevējiem – tika organizēts darba seminārs, kurā ar savu piedāvājumu piedalījās arī Turaidas muzejrezervāts. Uz darbsemināru NVS tūrisma kompāniju pārstāvji devās ar mērķi izzināt iespējas un piedāvājumu Latvijā un Baltijā, par ko viņiem pagaidām vēl salīdzinoši maz informācijas. Savukārt Baltijas valstu pārstāvji iepazīstināja ar esošo piedāvājumu. Sarunu laikā stāstījām par Turaidas muzejrezervātu, tā apmeklējuma iespējām, kā arī informējām par priekšrocībām, ko sniedz savstarpēji noslēgtais sadarbības līgums.

Nākamajā dienā pēc tūrisma gadatirgus apmeklējuma – 9. februārī – tika organizētas ekskursijas pa Rīgu, Jūrmalu un arī Siguldu, kurā viesi iepazinās ar vairākām viesnīcām, slēpošanas kalniem, Siguldas slimnīcas piedāvājumu, izbaudīja gleznaino Gaujas senielejas skatu, braucot ar gaisa trošu ceļa vagoniņu, un apmeklēja Turaidas muzejrezervātu.  Muzeja apmeklējums bija laba iespēja tūrisma kompāniju pārstāvjiem pašiem klātienē redzēt gan Turaidas mūra pili un tajā iekārtotās ekspozīcijas, gan izdzīvot mirkļus saistītus ar tradicionālo gadskārtu svētkiem – Meteņiem.

Dienas noslēgumā viesi devās atceļā bagātināti ar dažādām idejām jaunu tūrisma maršrutu veidošanai.

Gunta Zaķīte Apmeklētāju centra vadītāja

, ,        Aktuāli, Jaunumi

Tūrisma kompāniju pārstāvji viesojas Turaidas muzejrezervātā. Fotogrāfs Vilnis Pļaviņš