Turaidas
muzejrezervāts


Meteņdienas tradīcijas izzina Siguldas novada bērni


Otrdien, 19. februārī, Turaidas muzejrezervātā pulcējās Siguldas pilsētas bērnu dārza „Pīlādzītis” bērni, lai kopā ar muzeja darbiniekiem izzinātu un izdzīvotu latviešu gadskārtu svētkus – Meteņdienu.

Bērni un viņu audzinātājas jau iepriekš bija gatavojušies un Turaidā ieradās tērpušies maskās. Meteņdienā pēc senajām tradīcijām pēdējo reizi pirms vasaras gāja masku gājienos, tāpēc viņus sagaidīja arī maskoti nama saimnieki un rotaļu veidā iepazīstināja ar Meteņdienas tradīcijām. Bērni vēla sniega kamolus, lai vasarā kāpostiem augtu lielas galvas, dzina Meteni un meklēja Laimes pogas, vizinājās riņķa lēzē uz dīķa, dzina kurmjus, lai tie neraktu Turaidas dārzus un zālienus, kā arī mācījās Meteņdienas dziesmas un tautas spēles. Pēc piedzīvotā, aprunājoties ar bērniem, par to, kas viņiem vislabāk paticis, bērni atzina, ka paticis meklēt Laimes pogas un saldumus, vizināties grieztavās uz dīķa un apskatīt senās ēkas Turaidas muižas saimnieciskajā centrā.

Sestdien, 23. februārī plkst. 14.30, visi – gan lieli, gan mazi, aicināti pulcēties Turaidā, lai kopīgi svinētu Meteņdienu un pavadītu ziemu pēc senajām tradīcijām.

 , , ,        Aktuāli, Jaunumi  

Bērnu dārza audzēkņu Meteņdiena Turaidā. Fotogrāfs Vilnis Pļaviņš
Turaidas muzejrezervāts