Bērnudārza audzēkņi apgūst Lieldienu tradīcijas

Lieldienu tradīcijas apgūt Turaidas muzejrezervātā otrdien, 26. martā, bija atbraukuši  Siguldas pilsētas bērnudārza „Ieviņa” audzēkņi. Kuplā pulkā bērni vēroja pavasari dabā, dzina un sauca putnus, meklēja Lieldienu olas un mācījās senās Lieldienu dziesmas. Nodarbības gaitā  bērni uzzināja par vīru un sievu pavasara darbiem senatnē, muižas smēdes telpās apskatīja senos darba rīkus, kurus izmantoja pavasarī sējas darbos, kā arī apciemoja Turaidas kalēju Andri. Zēni varēja paturēt rokās sētuvi, bet meitenes vairāk interesējās par veļasmašīnas priekšteci – veļas dēli un veļas vāli, kā arī priecājās par senajiem gludekļiem. Vēlāk visi nodarbības dalībnieki mācījās pušķot šūpoles, izmēģināja atslēgt šūpoles ar īpašu rituālu un izšūpojās lielajās muižas šūpolēs. Neiztika arī bez dažādām spēlēm ar krāsotām olām, sacenšoties veiklībā. Tā kā šajā dienā pieturējās sals, bērniem tika arī  īsti ziemas prieki – vizināšanās riņķa lēzē, iegriežot saules apli uz stingrā ledus uz dīķa.

Uz tikšanos Lieldienu svētkos „Saules kāpa augstu kalnu” 1. aprīlī plkst. 14.30!

Aktuāli, Jaunumi