Turaidas muzejrzervātā pieredzes apmaiņā viesojas kolēģi no Pērnavas muzeja

Sestdien, 2. martā, Turaidas muzejrezervātu apmeklēja kolēģi no Pērnavas muzeja Igaunijā. Viesi īpašu uzmanību veltīja igauņu radu tautas – lībiešu kultūrvēsturiskajam mantojumam Turaidā, padziļināti iepazīstoties ar ekspozīciju „Gaujas lībieši Latvijas kultūrvēsturē”, apskatīja Jelgavkalnu - seno lībiešu nocietinātā ciema vietu, kuru mūsdienās atpazīstam pēc nosaukuma – Dainu kalns, kā arī iepazinās ar Turaidas mūra pilī iekārtotajām ekspozīcijām.

Visvairāk Igaunijas kolēģi pētīja eksponētos lībiešu ornamentus rotās un audumos,  kā arī diskutēja par to skaidrojumu un nozīmi mūsdienās. Direktors  Aldurs Vunks aicināja Turaidas muzejrezervāta kolēģus ciemos, piedāvājot iepazīstināt ar Pērnavas muzeja jaunajām telpām un pirms nepilna gada atvērto ekspozīciju „Vēstures 11 tūkstošgades – pagātnes pieredze”.

Ligita Beitiņa TMR galvenā speciāliste

Aktuāli, Jaunumi