Turaidā dejos siguldieši un slovēņi – KONCERTS PĀRCELTS UZ SIGULDAS PAGAST KULTŪRAS NAMU

Uzmanību! Sakarā ar lielo lietu koncerts pārcelts uz Siguldas pagasta kultūras namu. Koncerta sākums plkst. 14:00!

Turaidas muzejrezervātā Siguldas novada svētku ietvaros, svētdien, 26. maijā plkst. 13.00 Turaidas pils pagalmā notiks DEJU KONCERTS, kurā piedalīsies Siguldas deju kolektīvi: jauniešu deju kolektīvs „Vizbulīte”, vidējās paaudzes deju kolektīvs „Siguldietis”, senioru deju kolektīvs „Sidrabdancis” un ciemiņi no Slovēnijas – folkloras grupa „Vidovo”. Daudzi Siguldas un arī Latvijas iedzīvotāji jau atpazīst staltos dejotājus no Siguldas pilsētas, kuri katru gadu priecē Turaidas muzejrezervāta apmeklētājus dažādos svētkos. Šogad Turaidā savas dejas rādīs arī Slovēnijas folkloras grupa „Vidovo”, kas darbojas jau vairāk kā 20 gadus Natašas Hribar vadībā. Kolektīvs savos uzvedumos rāda dejas un tradīcijas no dažādiem Slovēnijas reģioniem. Katru gadu „Vidovo” startē arī Slovēnijas folkloras grupu sacensībās, kurās divus gadus ir sasniegusi augstus rezultātus. „Vidovo”  grupa lepojas arī ar internacionālā folkloras festivāla SLOFOLK organizēšanu Šentvid pri Stični pilsētā, kas ir kļuvis par tradīciju Slovēnijā. Festivāls notiek jau 9 gadus un  2012. gadā šajā festivālā dalību ņēma arī Siguldas jauniešu deju kolektīvs „Vizbulīte” kopā ar kolektīviem no Maķedonijas, Čehijas un Serbijas. Turpinot festivāla laikā iegūto sadraudzību, „Vizbulītes” dalībnieki ar prieku šopavasar uzņem viesus no Slovēnijas Latvijā. Slovēņu folkloras grupa „Vidovo” viesošanās laikā Latvijā uzstāsies arī Līgatnē, Limbažos un Siguldā.

Aktuāli, Jaunumi