Zied astilbes Turaidā

Turaidas muzejrezervāta augu ekspozīcijā saziedējušas dažādu šķirņu un sugu astilbes. Piecdesmit šķirnes, katra savā krāsu niansē un kolorītā no tīri koši baltām, iedzeltenām, rozā, violetām līdz koši sārtām un tumši violetām. Astilbes ir vienas no krāšņākām šī brīža dārza puķēm. Sen noziedējušas pavasarīgās tulpes un narcises, pazuduši krāšņie īrisi vai visās varavīksnes krāsās, nobirušas lielās peoniju ziedu cepures, bet ..... zied astilbes.

Turaidā pirms daudziem gadiem tās iedalītas divās 25 metru garās dobēs, labi samēslotas, rūpīgi sargātas no pavasara salnām nu ir ziedu pilnas. Katra skara ir kā brīnišķīgs dabas veidojums, kas labi sader kopā pušķi gan ar citu augu ziediem un lapām, gan arī pašas savā starpā labi kontrastējot līdzīgo krāsu toņu niansēs. Muzeja puķu dobēs visām šķirnēm ir izvietoti to nosaukumi. Vairākas no tām ir izaudzētas te pat Latvijā – Salaspils Botāniskajā dārzā. Pēc nosaukumiem jau var tās atpazīt – ‘Koknese’, ‘Sarma’, ‘Kvēle’, ‘Staburadze’, ‘Kaibala’, ‘Vaidava’ – nebūt neatpaliek no citām pasaulslavenām šķirnēm.

Nāciet un priecājieties par tām!

Aivars Irbe Kultūrvides nodaļas vadītājs

, ,        Aktuāli, Jaunumi