25. novembris, 1535. gads. Turaidā pie arhibīskapa Tomasa Šēninga ierodas Tartu bīskaps Johans, ordeņa mestrs Hermanis Brigenejs (1535-1549) un ordeņa landmaršals Hinrihs Gālens no Siguldas.

Turaidā pie arhibīskapa Tomasa Šēninga ierodas Tartu bīskaps Johans, ordeņa mestrs Hermanis Brigenejs (1535-1549) un ordeņa landmaršals Hinrihs Gālens no Siguldas. Viņi paziņo, ka ir pakļauties šķīrējtiesas lēmumam koajutora Vilhelma un Sāremā bīskapa Reinholda Bukshaudena strīdu un militāru sadursmi par Sāremā –Vīkas (Sāmsalas) bīskapa krēslu. Koadjutors Vilhelms ierodas Turaidā, bet sarunās nepiedalās, jo ir apsūdzētais. Viņš dodas  uz ¼ jūdzi attālo Krimuldas (Haus Cromonn), kas pieder domkapitulam,  un uz turieni  apspriedes dalibnieki nosūta viņam savu lēmumu.
    Diena vēsturē