11., 12. decembris, 1556. gads. Turaidas pilī apcietinājumā atrodas Rīgas arhibīskapa Vilhelma koadjutors – Meklenburgas hercogs Kristofs

Turaidas pilī pie apcietinātā arhibīskapa koadjutora Meklenburgas Kristofa ierodas Dānijas karaļa Kristiana III sūtņi Otto Krumpe, Ēriks Krābe un Johans Straube.

Dānijas karaļa Kristiana III sūtņi Otto Krumpe, Ēriks Krābe un Johans Straube Turaidā 1556.gada 11.decembrī raksta Prūsijas hercogam Albrehtam par sarunu norisi saistībā ar koadjutora kara sekām.

Dānijas karaļa Kristiana III sūtņi Otto Krumpe, Ēriks Krābe un Johans Straube Turaidā 1556.gada 12.decembrī raksta vēstuli Prūsijas hercogam Albrehtam. Viņi ziņo, ka apciemojuši Rīgas arhibīskapa koadjutoru Mēklenburgas hercogu Kristofu Turaidā, un uzzinājuši, ka viņš ir sūtījis sulaini pie sava brāļa Mēklenburgas hercoga Johana Albrehta, kurš aizkavējies Mēmelē, gaidot tiesiskās aizsardzības vēstuli ceļošanai (Geleit) no Livonijas mestra.

Diena vēsturē