Laik - kusnis

„Laik-kusnis” Turaidā

Šobrīd, kad Latvijā ir iestājusies ziema, Turaidas muzejrezervātā brīvdabā apskatāma mākslinieka Rūdolfa Baltiņa un Mārča Ziemiņa radītā ledus instalācija „Laik-kusnis”, kas veltīta grāmatas „Rīgas pilsētas tipogrāfa Nikolausa Mollīna 1593. gadā iespiestais Karaļa pilsētas Rīgas – Vidzemē – godātās rātes atjaunotais kāzu un apģērbu nolikums” faksimilizdevuma atvēršanai. Svinīgais notikums 11. janvārī atklāja Rīga - 2014 - Eiropas kultūras galvaspilsētas notikumu gadu.

Instalācijas „Laik-kusnis” ideja – simboliski atklāt gadsimtiem ilgās „iesaldētās” grāmatas „atkušanu”, kas, pateicoties Turaidas muzejrezervāta idejai un pētniekiem, nu pieejama plašai sabiedrībai un dod iespēju iepazīt vēsturi, sabiedrības noteikumus par kāzām un to svinēšanu, kā arī apģērba greznuma ierobežojumus visām Rīgas kārtām 16.gadsimta beigās.

Instalācija būvēta kā simboliska aka, no kuras tiek „smelts” kultūras mantojums – seno grāmatu vēstījums, kas, kūstot ledus bluķiem, atklāj skatītājiem grāmatas „Karaļa pilsētas Rīga – Vidzemē - godātās rātes atjaunotais kāzu un apģērbu nolikums” lappuses.

Ledus instalācija Turaidā būs apskatāma kamēr saglabāsies sals. Grāmata „Karaļa pilsētas Rīga – Vidzemē -  godātās rātes atjaunotais kāzu un apģērbu nolikums” iegādājama Turaidas muzejrezervāta Apmeklētāju centrā katru dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00, laikā, kad muzejrezervāts atvērts ikvienam apmeklētājam.

Aktuāli, Jaunumi