Apmeklētāju statistika Turaidas muzejrezervātā 2013. gadā

Turaidas muzejrezervāta apmeklētāju skaits 2013. gadā ir 232 647 un viņi ir ieradušies no vairāk nekā 61 pasaules valsts. Individuālie apmeklētāji – 163 082, apmeklētāji grupās – 69 565, no tiem, skolēni grupās – 8 898, ārzemnieki grupās – 58 140, citi apmeklētāji grupās – 2 527. Pieaugums salīdzinot ar 2012. gadu, kad apmeklētāju skaits bija 220 744, ir gandrīz 6% un līdzīga dinamika vērojama jau vairākus gadus. Turaidas muzejrezervāts apmeklētājiem ir atvērts katru dienu, t.i., 365 dienas gadā un vasaras sezonā ir pieejams līdz pat plkst. 20:00.

Šogad, pateicoties tūrisma firmu aktivitātei un Turaidas muzejrezervāta popularizēšanai ārvalstīs, ievērojami pieaudzis tūristu skaits grupās no Spānijas, Dienvidamerikas, Krievijas, Japānas, Norvēģijas, Taivānas, Ķīnas un Dienvidkorejas. TOP 10 no grupās apmeklējušo skaita veido sekojošas valstis: pirmajā vietā, neskatoties uz nedaudz mazāku apmeklētāju skaitu nekā 2012. gadā, arvien nepārspēta līdere ir Vācija – 15 411, tad seko Krievija – 9 743, Spānija – 7 047, Francija – 4337, Itālija – 3 643, Lietuva – 3 017, Igaunija – 1 973, ASV – 1 947, Japāna – 1 824 un Dienvidamerika – 1 777.

2013. gadā noslēgti 11 jauni sadarbības līgumi ar Latvijas un ārvalstu tūrisma aģentūrām (Lietuvas, Zviedrijas), kuras piesaista tūristus no dažādām pasaules valstīm. Pavisam novadītas 411 ekskursijas latviešu, angļu, vācu un krievu valodās, no kurām 336 ekskursijas novadītas svešvalodās.

Gada laikā, sadarbībā ar Tūrisma attīstības valsts aģentūru (TAVA) un Siguldas Attīstības aģentūru, novadītas ekskursijas un sniegta informācija 11 žurnālistu grupām no Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, ASV, Francijas, Vācijas, Moldovas, Baltkrievijas un Ēģiptes. Sadarbībā ar tūrisma aģentūrām Turaidas muzejrezervātu apmeklējušas 20 tūroperatoru grupas no Krievijas, Polijas, Azerbaidžānas, Igaunijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Norvēģijas, Brazīlijas, Taizemes, Lielbritānijas, Spānijas, Itālijas, Holandes, Vācijas, Lietuvas, ASV, Uzbekistānas, Francijas, Austrijas, Grieķijas.

Pēc skaita nelielas, tomēr Turaidas muzejrezervātu ir apmeklējušas arī grupas no Jaunzēlandes, Malaizijas, Indonēzijas, Filipīnām, Indijas, Ēģiptes, Vjietnamas, Šrilankas un Apvienotajiem Arābu Emirātiem.

Ilga Korkliša Turaidas muzejrezervāta Izglītojošā darba un Komunikāciju daļas galvenā speciāliste

Aktuāli, Jaunumi