ASV medijs “The Huffington Post” atklāj iemeslus kādēļ apmeklēt Latviju

Populārais ASV medijs un blogs "The Huffington Post" atradis 18 iemeslus, kādēļ Latvija ir vislabāk glabātais noslēpums Eiropā, no tiem četri atrodami Siguldas novadā.

Medijs uzskata, ka Siguldas pilsēta ir pilna ar vēsturiskiem un dabas brīnumiem, uzsverot, ka pusi no Latvijas teritorijas veido teju neskarta daba, Latvijas nacionālie dabas parki, no kuriem Gaujas nacionālais parks piesaista visvairāk apmeklētāju. Medijs atkājis arī brīnumaino kultūrvēstures mantojumu – Turaidas pili, Turaidas muzejrezervātu, tāpat kā vienu no unikāliem objektiem norādot arī Gūtmaņalu, kas ir plašākā un augstākā Latvijas un visas Baltijas ala jeb, precīzāk sakot, alas veida niša jeb grota. Vēl viens no Latvijas unikalitātes iemesliem ir Siguldas pilsdrupas – atjaunotā Livonijas ordeņa Siguldas pils, kas, kā tas raksta, ir "ideāls vēsturiskais galamērķis". "The Huffington Post" iesaka doties arī uz Rundāles pili, Cēsu vecpilsētu, Liepāju, Aglonas baziliku, Kolkas ragu, kur tiekas "divas jūras", Rāznas ezeru, Jūrkalnes stāvkrastus, Irbenes radioastronomijas centru, Jūrmalu, Ventas rumbu un, protams, Rīgu, kas ir 2014.gada Eiropas Kultūras galvaspilsēta un Latvijas galvaspilsēta, kas ir pazīstama ar tās arhitektūru, kulturālo mantojumu, daudzajiem muzejiem, bet tās vecpilsēta iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Latvijas Dziesmu un deju svētki ir "episki", atzīst medijs, skaidrojot, ka tajos piedalās tūkstošiem dejotāju un dziedātāju. "Latvijai ir viss," secina "The Huffington Post". Tajā ko atrast var visi – neskartas dabas ainavas, dzīvīgas pilsētas, bagātu kultūru.

Pilna medija versija angļu valodā: http://huff.to/1ms2gwS

Aktuāli, Jaunumi