Konkursa "Zelta ābele" laureāti. Foto www.delfi.lv

Mollīna grāmatas faksimilizdevums – Gada notikums Latvijas grāmatniecībā

Grāmatu mākslas konkursa "Zelta ābele" diploms nominācijā "Gada notikums"

Trešdien, 2.aprīlī, Rīgā Lielajā ģildē grāmatu mākslas konkursa "Zelta ābele 2013" noslēguma ceremonijā tika nosauktas Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas balvas par labāko grāmatu noformējumu.

Balvu „Gada notikums” ieguva Turaidas muzejrezervāta izdotais grāmatas "Rīgas pilsētas tipogrāfa Nikolausa Mollīna 1593. gadā iespiestais Karaļa pilsētas Rīgas - Vidzemē - godātās rātes atjaunotais kāzu un apģērbu nolikums" faksimilizdevums un tulkojums no agrās jaunaugšvācu valodas un zinātniskie komentāri. Žūrijas komisijas priekšsēdētāja Ingrīda Burāne atzīmēja, ka šis faksimilizdevums ir sasniegums ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas grāmatniecībā.

Grāmatas mākslinieciskais redaktors - Valdis Villerušs, māksliniece - Inese Hofmane, tipogrāfijas - "Dardedze Hologrāfija", "Radošā poligrāfija", Linda Jēkabsone, Jelgavas tipogrāfija.

Latvijas Grāmatizdevēju asociācija jau kopš 1993. gada rīko ikgadējo konkursu "Zelta ābele". Šogad tas notika jau 21. reizi.

Vairāk par faksimilizdevumu lasiet: http://ej.uz/owvu

Aktuāli, Jaunumi