Turaidas
muzejrezervāts

1. maijā Vasaras sezonas atklāšana Turaidas muzejrezervātā


Kā katru gadu 1.maijā Turaidas muzejrezervātā sākas vasaras sezona, kad apmeklētājiem tiek piedāvātas vairāk kā 35 ekspozīcijas brīvdabā un telpās – Tautasdziesmu parkā, Turaidas mūra pilī, Turaidas baznīcā un muižas saimnieciskā centra ēkās. Turaidas muzejrezervāts katru dienu no 1.maija līdz 1. oktobrim ir atvērts no agra rīta līdz pat vakara stundām – no plkst. 9.00 līdz 20.00, lai nodrošinātu iespēju ikvienam interesentam iepazīt Turaidas vēsturiskā centra kultūras mantojumu un daudzveidīgās ekspozīcijas.

Šogad Turaidas pilij aprit 800 gadi, kopš tās būvniecības uzsākšanas, tāpēc 1. maijā ikviens muzejrezervāta apmeklētājs tiek aicināts piedalīties spēlē „Iepazīsti Turaidas pils 800 gadu vēsturi caur pils priekšmetu stāstiem!”, kuras laikā būs iespēja iepazīt senlietas, kas atrastas pilī, un ar to palīdzību atklāt aizraujošus stāstus, kas vēsta par Turaidas pils astoņu gadsimtu garo vēsturi. Kā atzinības balvu par priekšmetu atrašanu un iepazīšanu, ikviens muzeja apmeklētājs Turaidas muzejrezervāta Apmeklētāju centrā saņems īpašo akcijas uzlīmi un, iespējams, arī citas pārsteiguma balvas.

Turaidas mūra pils saglabātajās un restaurētajās ēkās apskatāmas 16 ekspozīcijas par pils būvvēsturi un attīstību, notikumiem 13.- 18. gadsimtā, apskatāmi pils vairāku ēku interjeri, seni priekšmeti, kas atrasti arheoloģisko ekspedīciju laikā pils teritorijā, kā arī pieejama plaša informācija par vēstures notikumiem Turaidā Latvijas un Eiropas vēstures kontekstā. Ekspozīciju veidošanā izmantots bagātais un interesantais muzejrezervāta krājums, kurā glabājas turpat 85 000 vienības.

No maija katru dienu atvērta arī Turaidas baznīca, ekspozīcija „Gaujas lībieši Latvijas kultūrvēsturē”, muižas pārvaldnieka vecā dzīvojamā māja, kurā iekārtota 19. gadsimta interjera ekspozīcija, kas vēsta par lauku vidusšķiras pārstāvju dzīves apstākļiem un dzīvesveidu 19. gadsimtā. Atvērtas arī ekspozīcijas muižas pirtī, ratnīcā, smēdē un zivju pagrabā, kur katrā no ēkām vēstīts savs stāsts par muižas 300 gadu vēstures notikumiem un latvisko dzīvesziņu. Muzejrezervāta ekspozīcijas iespējams iepazīt zinošu gidu vadībā, kas, iepriekš piesakot pa tālruni 67972376, vadīs ekskursiju latviešu, krievu, angļu vai vācu valodā.

Muižas smēdē darbojas kalējs, kas aicina izkalt laimes monētu, pils Galvenajā tornī uzstādīts tālskatis skaisto Gaujas senlejas skatu vērošanai un Apmeklētāju centrā pastaigu atpūtas brīžos iepriecinās kafejnīcas „Mr.Biskvīts” smaržīgā kafija un gardās kūciņas. Turaidas pils pagalmā pieejams arī bezmaksas WiFi tīkls sadarbībā ar Lattelecom. Baudiet brīvdienas Turaidā!
    Aktuāli, Jaunumi  

Turaidas muzejrezervāts