Šekspīrs un mīlestības liesmiņas Maijas dienā

Maijas dienā, 10.maijā, Turaidas muzejrezervātā kā katru gadu maijā tika godināta meitene Maija Greifa – Turaidas Roze, kas 17.gadsmita sākumā ar savu drosmīgo izvēli pierādīja mīlestības un uzticības uzvaru pār viltu un varmācību, un daudzu atmiņās šie notikumi saistās ar smeldzīgi romantisko leģendu par Turaidas Rozi.

Lai gan sijāja lietus un pūta vējš, Turaidas Rozes piemiņas vietā pulcējās apmeklētāji, lai aizdegtu liesmiņas un sūtītu arī savas sirds siltās jūtas šajā dienā saviem mīļajiem, pieminot Turaidas Rozi. Siguldas novada Mākslu skolas „Baltais Flīģelis” Teātra nodaļas audzēkņi Turaidas Rozei par godu šajā vakarā aizrautīgi un izjusti izspēlēja Viljama Šekspīra lugu fragmentu uzvedumu „Laikiem pāri”, kurā ar dižā dzejnieka vārdiem apliecināja ticību mīlestībai. Ikviens dalībnieks devās mājās apgarots un cēlāku jūtu uzrunāts, ticot, ka mīlestība, uzticība un gods ir vērtības, kas pastāv mūžīgi.

Aktuāli, Jaunumi, Pasākumi