Kalpones Līzes istaba un spēka vija saulgriežu noskaņās

Trejas ziedu vijas viju apkārt savu tēvu zemi, Lai nenāca sveša salna šai zemē ziedu traukt!

Turaidas muzejrezervātā 19. jūnija vakarā pulcējās ļaudis no  muzejrezervāta, „Nodibinājuma Māras loks”, folkloras kopas SILAVOTI un Baltu saimes SAULES CEĻŠ, kā arī no Siguldas un Turaidas, lai kopīgi līgojot darinātu īpašu ozola zaru viju, kas stiprinās visus Turaidā sanākušos jāņabērnus 21. jūnija saulgriežu naktī pie rituālā Saules ugunskura. Uzsākot vakarēšanu, visi klātesošie devās iepazīt jaunatvērto ekspozīciju kalpones Līzes istabā muižas pārvaldnieka vecajā dzīvojamajā mājā. Jaunā ekspozīcija bagātina Turaidas muzejrezervāta veidoto stāstu par Turaidas muižu un tās vietu Latvijas vēsturē 300 gadu garumā. Pasākuma dalībnieki kalpones Līzes istabā dalījās atmiņās par savu vecmāmiņu stāstīto bērnībā, kā arī ar lielu rūpību un prieku vija ozollapu viju un atkārtoja Jāņu dziesmas.

Paldies visiem vijas pinējiem!

Aktuāli, Jaunumi