Uzsākta sadarbība ar biedrību „Kustība par latvisku kultūru izglītībā”

Lai veicinātu sabiedrības interesi par latviešu gadskārtu ieražu svētkiem, kā arī, lai popularizētu un iepazīstinātu sabiedrību ar Turaidas vēsturiskā centra kultūrainavu, ēkām-pieminekļiem un muzejrezervāta krājumu Turaidas muzejrezervāts noslēdzis sadarbības līgumu ar biedrību „Kustība par latvisku kultūru izglītībā”.

Sadarbības gaitā kustības dalībnieki muzejrezervāta teritorijā filmēs video materiālu „Gadskārtu ieražu astoņi svētki”, kura mērķis ir sniegt saprotamā veidā pirmskolas un sākumskolas bērniem informāciju par latviešu gadskārtu lielāko svētku – Ziemassvētku, Meteņu, Lielās dienas, Ūsiņu, Jāņu, Māras dienas, Miķeļu un Mārtiņu svētku būtību un jēgu, atklājot svētku rituāla struktūru un secību. Video materiāls tiks veidots, filmējot lelles dabīgā vidē un seno ēku iekštelpās, izspēlējot gadskārtu ieražu sagatavošanās darbus, senos rituālus un svētku svinību norisi, izmantojot etnogrāfiskus priekšmetus un dabas veltes un materiālus. Mācību video filmiņas un citi mācību materiāli bērnudārzos un skolās plānots piedāvāt nākošajā mācību gadā. Pirmā filmēšana Turaidā jau notikusi, veidojot stāstu par Apjumībām un Miķeļdienas svētku tradīcijām.
    Aktuāli