MārtiņdienaTuraidā

Mārtiņdienas godos Turaidā 9. novembra pēcpusdienā pulcējās liels skaits svētku dalībnieku gan no Siguldas un Krimuldas novada, gan Rīgas, Jūrmalas, Cēsīm un citām Latvijas pilsētām un pagastiem. Kopā ar muzeja darbiniekiem un Siguldas folkloras kopu "Senleja" un "Senlejiņa" maskotajiem ļaudīm gan lieli, gan mazi svinēja latviešu gadskārtu svētkus Mārtiņus, daudzinot dabu, zemes veltes un iezīmējot gada ritus - rudens un ziemas satikšanos.

Šogad Mārtiņos Turaidā bija īpaši kupls svētku svinētāju pulks, apliecinot vajadzību būt saskaņā ar dabu, nepieciešamību daudzveidīgajā kultūras piedāvājumā uzturēt latviskās tradīcijas un, kopā ar ģimeni svētkus svinot, jaunākajai paaudzei dot iespēju pašiem piedzīvot, pieredzēt un sajust gadskārtu godu būtību un prieku.

Aktuāli, Jaunumi, Pasākumi