11. aprīlī Turaidas muzejrezervāts aicina uz Informācijas dienu

Turaidas muzejrezervāts 11. aprīlī plkst. 10.00 aicina uz pavasara tūrisma konferenci – Informācijas dienu, kurā iepazīstinās ar muzejrezervāta 2015. gada aktualitātēm, jaunākajām un topošajām ekspozīcijām, publikācijām un piedāvājumu. Informācijas dienas ietvaros tiks atvērtas divas publikācijas: katalogs „Turaidas pils 13. – 17. gadsimta būvkeramika” un  ceļvedis vācu valodā par Turaidas pils vēsturi  „Burg Turaida 800. Geschichte und Gegenwart”.

Informācijas dienā piedalīsies Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne, galvenie speciālisti un sadarbības partneri - politologs Ivars Ījabs, vēstures pēntieks un arheologs Jānis Ciglis, literatūrzinātnieks Viesturs Vecgrāvis. Tūrisma nozares aktualitātes gida darbā akcentēs SIA „Baltic Vision Riga” izpilddirektors un valdes loceklis, Biznesa augstskolas „Turība” lektors Ēriks Lingebērziņš.

Pavasara Informācijas dienas Turaidas muzejrezervātā jau kļuvušas par tradīciju. Tās veicina veiksmīgu sadarbību ar sadarbības partneriem – Latvijas Profesionālo gidu asociāciju un Latvijas Tūrisma gidu asociāciju, tūrisma firmām, gidiem, tūrisma informācijas centriem un tūrisma nozares organizatoriem Latvijā, kā arī ir saistošas ikvienam, kam interesē kultūras mantojums un iespējas to iepazīt.

Dalības maksa Informācijas dienas dalībniekiem – 5.00 eiro. Vēlama pieteikšanās līdz 10. aprīlim pa tālr. 67971402 vai e-pastu: turaida.muzejs@apollo.lv

INFORMĀCIJAS DIENA PROGRAMMA

Laiks: 2015. gada 11. aprīlis 10.00 – 15.30 Vieta: Turaidas muižas pārvaldnieka jaunā dzīvojamā māja

9.30 – 10.00             Dalībnieku reģistrācija, rīta kafija Izstādes „Senās keramikas daudzveidība”, „Dziedošais Dainu kalns” un diplomdarba izstāde „Turaidas centra attīstība” 10.00 – 10.30           Turaidas muzejrezervāts 2015. gadā                                      Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne 10.30 – 11.00           Latviešu tautiskā kustība un Latvijas valstiskums no 21. gadsimta atskatoties” Ivars Ījabs, LU Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors 11.00 – 11.30           Daži muižas un pagasta toposa elementu ētiskā vērtējuma kritēriji Pērsieša stāstos                                    Viesturs Vecgrāvis, LU Humanitāro zinātņu fakultātes emeritētais profesors 11.30 – 11.55           Baltu un Baltijas somu kultūras mijiedarbība Gaujas lejteces reģionā no 1500. gada p.m.ē. līdz 13. gadsimtam m.ē. Jānis Ciglis, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Arheoloģijas departamenta vadītājs 11.55 – 12.20           Turaidas pils 13. – 17. gadsimta būvkeramika                                     Ieva Ose, Turaidas muzejrezervāta galvenā speciāliste 12.20 – 12.30           Kataloga „Turaidas pils 13. – 17. gadsimta būvkeramika” un ceļveža „Burg Turaida 800. Geschichte und Gegenwart” atvēršana 12.30 – 13.00           Kafijas pauze, Foto slīdraide „Dainu kalnam 30” 13.00 – 13.20           Arheoloģiskie izrakumi Turaidas senajā ķieģeļu cepļa vietā                                     Egīls Jemeļjanovs, Turaidas muzejrezervāta galvenais speciālists 13.20 – 13.50           Kultūras atšķirības tūristu uztverē                                     Ēriks Lingebērziņš, SIA „Baltic Vision Riga” izpilddirektors un valdes loceklis, Biznesa augstskolas „Turība lektors 13.50 – 14.10           Interpretācijas nozīme gida darbā Turaidas muzejrezervātā                                     Gunta Zaķīte, Turaidas muzejrezervāta Apmeklētāju centra vadītāja 14.10 – 14.20           Turaidas muzejrezervāta 2015. gada pasākumi un aktivitātes                                     Anda Skuja, Turaidas muzejrezervāta Izglītojošā darba un komunikācijas daļas vadītāja 14.30 – 15.30           Iepazīšanās ar ekspozīciju „Krāsns podiņi – senlaiku bilžu enciklopēdija” un jaunumiem pils ekspozīcijās (Turaidas pils 3D vizualizācija ekspozīcijā „Turaidas pils būvvēsture”, lielā pusapaļā torņa makets ekspozīcijā „Lielā pusapaļā torņa vēsture”)