Turaidas
muzejrezervāts

Lieldienu svētki Turaidā „Saule kāpa augstu kalnu”


Sagaidot pavasari, kad dienas kļuvušas garākas par nakti un saule pakāpusies augstāk debesu jumā, Turaidas muzejrezervāts aicina uz Lieldienu svētkiem „Saule kāpa augstu kalnu", pirmdien, 6. aprīlī plkst. 14.30.

Lieldienu svētki tiks svinēti latviskās tradīcijās – ar saules daudzināšanu un šūpoļu atvēršanas rituālu, olu krāsošanu ar dabas materiāliem, nelaimju un likstu dzīšanu, dziesmām, pavasara spēlēm un rotaļām. Norises vadīs Siguldas folkloras kopas „Senleja” un „Senlejiņa”. Notiks arī olu kaujas, olu ripināšana, podu sišana un dažādas citas nodarbes, kuru laikā ola – Lieldienu svētku simbols, tiks zīmēta, izrakstīta, meklēta un izzināta. Neiztrūks arī viena no galvenajām tradīcijām – šūpošanās šūpolēs, kas vairo auglības spēku un simboliski palīdz saulei celties arvien augstāk debesīs.

Svētku dalībnieki aicināti ņemt līdzi pūpolu, plaucētu bērzu zariņus, košus dzīparus šūpoļu rotāšanai un krāsotas olas, ar kurām mainīties, spēlēties un dāvināt citiem svētku priekam.

No 1. aprīļa Turaidas muzejrezervāts atvērts katru dienu no 10.00 līdz 19.00. Lieldienu brīvdienās 3. - 6. aprīlī apmeklētājiem atvērtas ne tikai brīvdabas un Turaidas pils ekspozīcijas, bet arī Turaidas baznīca, kurā skatāms 18. gadsimta baznīcas interjers un ekspozīcija „Turaidas baznīcas un draudzes vēsture”.

    Aktuāli, Jaunumi, Pasākumi  

Turaidas muzejrezervāts