Turaidas pils Galvenajā tornī uzsākti restaurācijas darbi

Turaidas pils Galvenajā tornī  uzsākti   koka konstrukciju restaurācijas darbi.­

SIA "Arhitektes I.Caunītes birojs"   izstrādājis   būvprojektu, kas paredz pastiprināt torņa  pārseguma sijas, paredz koka siju dezinfekciju, bojāto siju attīrīšanu apstrādi ar antipirēnu un antiseptiku. Torņa jumta konstrukcijām tiks atjaunotas  bojātās detaļas un korodējošās tērauda skavas nomainītas pret jaunām. Vēl  analoģiski esošajam kamīnam torņa trešajā stāvā daļēji  no jauna  tiks izbūvēta  kamīna „cepure” un kamīna mūris  tiks "saenkurots"   ar esošo torņa mūri, tiks restaurētas kamīna sijas un kaltie apkalumi.

Būvdarbus saskaņā ar publiskā iepirkuma  rezultātiem  veic  būvfirma "WARS+", kurai ir atbilstoša pieredze līdzīgos restaurācijas darbos. Būvdarbu vadītājs -  Ivars Markovskis. Būvdarbu būvuzraudzību veic VAS „Valsts nekustamie īpašumi” būvuzraugs Juris Gailis.

Apmeklētājiem atvainojamies par sagādātajām neērtībām Turaidas pils Galvenā torņa apskatē.

Aktuāli, Jaunumi