20. jūnijā – Svētku ielīgošana – SPĒKA VIJAS vīšana Turaidā

Gatavojoties vasaras saulgriežu svētkiem Turaidā, 20. jūnijā no plkst. 16.00 līdz 18.00 muzejrezervātā zālienā pretī muižas pārvaldnieka vecajai dzīvojamajai mājai ikviens aicināts piedalīties SPĒKA VIJAS – ozolzaru vijas vīšanā. Jau otro gadu, gatavojoties saulgriežu svinībām Turaidā, tiek vīta ozolu zaru vija, ar ko svētkos 21. jūnija vakarā rituāla laikā rotā Jāņu ugunskuru.

Šogad Jāņu ielīgošana un vijas vīšana tiks stiprināta ar dažādu etnisko kultūru rituāliem un dziesmām. Varēs iepazīt ne tikai latviešu, kurus popularizēs nodibinājuma "Māras loks" dalībnieki un folkloras kopa "Silavoti", bet arī lietuviešu, hindu, čehu, itāļu, asatru-ģermāņu, senkrievu, baltkrievu un jakutu kultūru vasaras saulgriežu tradīcijas. Katras tautas pārstāvji SPĒKA VIJĀ ievīs savas kultūras ozola zaru posmu, tā stiprinot domu par vienotību un mieru Pasaulē.

Aktuāli, Jaunumi, Pasākumi