Turaidas muzejrezervātā top sižets Beļģijas ceļojumu spēlei „Best friends”

Iepriekšējās nedēļas nogalē Turaidas muzejrezervātā tika filmēts sižets Beļģijas Nacionālās televīzijas kanāla „Eén” veidotajai ceļojumu spēles „Best friends” epizodei. Spēles dalībniekiem, lidojot gaisa balonā un iepazīstot Turaidas muzejrezervātu no putna lidojuma, bija jāatmin Dainu kalnā tajā brīdī skanošā dziesma, jāapmeklē Turaidas pils Galvenais tornis, jāiepazīstas ar ekspozīcijām, jāatrod tur atstātā norāde un no skatu vietas torņa augšējā stāvā Gaujas senielejā pretējā pusē Gaujai jāierauga Siguldas Jaunā pils. Vēl šajā pašā dienā viņi pārbaudīja savu drosmi, braucot pa bobsleja un kamaniņu trasi „Sigulda” un veica uzdevumus Siguldas Jaunajā pilī un Livonijas Ordeņa Siguldas pilsdrupās.

Ceļojumu spēle „Best friends” Beļģijā ir ļoti populāra, to skatās aptuveni 1,5 miljoni Beļģijas iedzīvotāju. Spēlē piedalās četri Beļģijā atpazīstami cilvēki, kas savā starpā pa pāriem ir labākie draugi. Lai pārbaudītu savu draudzību, dalībniekiem pāros jāveic dažādi ar vietējo kultūru un mākslu saistīti uzdevumi, kas vienlaikus piedāvā izklaidējošu un informatīvu saturu TV skatītājiem. Dalībniekiem nav ne jausmas, kurā valstī spēle notiks, un šajā sižetā izvēlētā vieta ir Latvija. Tādējādi Beļģijā tiek popularizētas Eiropas valstis, lai veicināti tūrismu un sniegtu saistošu informāciju par interesantiem tūrisma objektiem. Latvijā sižets tiek filmēts sadarbībā ar Vides Filmu studiju.

Latvijas epizode Beļģijas Nacionālās televīzijas kanālā “Eén” paredzēta 2017. gada janvārī.

Aktuāli, Jaunumi