Turaidas
muzejrezervāts

scan001

„Somugru tautu festivāla 2015” Vidzemes lībiešu diena Turaidā


Turaidas muzejrezervātā 27. septembrī notiks Vidzemes lībiešu diena, kas iekļauta Somugru tautu festivāla 2015 ietvaros. Festivālu organizē Rīgas Latviešu biedrība sadarbībā ar biedrību „ Fenno-Ugria” (Tallina, Igaunija) un savienību „Livod I”  (līvu/lībiešu savienība, Latvija), Somijas, Igaunijas un Ungārijas vēstniecībām, Kolkas pašvaldību un Turaidas muzejrezervātu.

Turaidas muzejrezervātā plānoti Latvijas un Somijas pētnieku priekšlasījumi par Vidzemes lībiešu kultūras mantojumu, ungāru valodas un kultūras jautājumiem, kā arī udmurtu tradicionālās kultūras krājumu Igaunijas Tautas muzejā. Pasākumu kuplinās arī folkloras kopas no Latvijas un Igaunijas, kas muzikāli sniegs priekšstatu par somugru tautu kultūras bagātībām. Svētku laikā tiks prezentēts Turaidas muzejrezervāta sagatavotais katalogs „Baltu un Baltijas somu senlietas Turaidas muzejrezervāta krājumā 10. – 13.gs.”

Pieredze šo svētku rīkošanā jau gūta pagājušā gada oktobrī, organizējot Somugru dienu Rīgā. Šogad svētki plānoti plašāki – Rīgā, Kolkā un Turaidā – vietās, kuras vēsturiski saistītas ar somugru – lībiešu kultūru. Svētku norises būs daudzveidīgas – paredzēti priekšlasījumi, kinolektorijs, izstādes, koncerti, mūzikas un deju sarīkojumi u.c.

    Aktuāli, Jaunumi, Pasākumi